פרויקט יוצאים ממעגל העוני

תוכן עניינים

הספינה מיטלטלת בלב ים סוער, נוסעיה זועקים לעזרה בחרדה גדולה, הם עומדים לטבוע. מתברר שיש חור בספינה, ועוד חור אחד בצד נוסף, ועוד חור בצד אחר. אתה יכול לסתום חור אחד ולומר – אני לפחות האטתי את קצב הטביעה, הארכתי את חייהם, ולרוץ לעזור לעוד סירות רבות הזקוקות לעזרה. לעומת זאת, אתה יכול לטפל בחור אחרי חור, עד לשיקום מלא של הספינה, כדי שכל נוסעיה שוב לא יטבעו לעולם.

שמנה מעלות יש בצדקה זו למעלה מזו מעלה גדולה שאין למעלה ממנה זה המחזיק ביד ישראל שמך ונותן לו מתנה או הלוואה או עושה עמו שותפות או ממציא לו מלאכה כדי לחזק את ידו עד שלא יצטרך לבריות לשאול.. (רמב"ם הלכות מתנות עניים, פרק י' הלכה ז')  

כתבות נוספות:

סגולה לפרנסה והצלחה>>

סגולה מיוחדת לשלום בית>>

לפי מה שכותב הרמב"ם 

בדיוק כפי שכותב הרמב"ם במעלת הצדקה הגבוהה ביותר, להוציאו ממעגל העוני – "עד שלא יצטרך לבריות לשאול". לא רק עזרה וסיוע מקומיים, לא רק "כיבוי שריפות", שיקום.

פרויקט יוצאים ממעגל העוני לוקח משפחה אחר משפחה ומשקם את התנהלותה הכלכלית, דרך הסרת מניעים של חובות גדולים, הכשרה, מצוקה רפואית, כל הדרוש בכדי להחזיר אותם למעגל כלכלי עצמאי.

אנחנו נטפל במכלול הבעיות, נסתום את כל החורים בספינה הטובעת, ונדאג שכל היושבים בה ינצלו.

כך הונחינו מיום היווסדה של "בית אברהם", כאשר לא משה ידו של הגאון הצדיק רבי דוד חיים שטרן שליט"א, מידם של גדולי ישראל בדורות האחרונים. הם ובפרט רבינו מרן הסטייפלער זצוקללה"ה התוו את דרכה הייחודית של קופת הצדקה, והוראותיהם המפורשות מנחות את גבאי הקופה עד היום.

השאירו תגובה

דברו איתנו

השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם: