תרומה לנזקקים

תוכן עניינים:

תרומה לנזקקים
תרומה לנזקקים

מצוות צדקה היא אחת המצוות החשובות ביותר ביהדות. כל אחד נתקל במבקשי צדקה ונדבות לפחות פעם אחת ביום, ולעיתים גם יותר מכך. למרבה השמחה, עם ישראל איננו מפקיר את הנזקקים ותורם ביד רחבה. תרומה לנזקקים היא מצווה שמתחילה מבפנים, מהמקום אשר משלב את ההלכה היהודית עם רוחב הלב והרצון לעזור ולסייע הטבועים עמוק בכל אחד ואחד. האנשים היקרים של קופת חזון אי"ש מסייעים במתן צדקה לכל דורש ובסיוע במגוון רחב של תחומים. מיהו נזקק ומתי נקבע שהוא זכאי לתרומה? למה תרומות לנזקקים חשובה היום יותר מתמיד? אילו פעולות נוספות עושים הצדיקים של קופת חזון אי"ש?

תרומה לנזקקים – מיהו נזקק ומתי נקבע שהוא זקוק לתרומה?

בדרך כלל, בחברות סגורות, כל אחד יודע מי נזקק. לפעמים קורה שאדם שאיננו מציג את הנזקקות שלו בפרהסיה, הוא למעשה נזקק לא פחות מאחרים. ישנם שני סוגים של נזקקים – כאלה שיבואו ויבקשו עזרה, וכאלה שיש למצוא אותם ולהגיע אליהם. זאת, משום שמפאת הבושה הם לא באים ולא מבקשים מאומה. הצדיקים של קופת חזון אי"ש  עושים לילות כימים על מנת לנסות ולהיענות לכל הבקשות במידת האפשר. רוחב הלב של מי שמעביר תרומה לנזקקים הוא הבסיס שעליו הם נסמכים. למעשה, כל מי שמבקש צדקה ראוי לתמורה. שהרי אם לא היה נזקק לא היה מבקש. עצם הבקשה כרוכה בלא מעט בושה ולא מעט מאמץ, וקבלת סירוב רק מעצימה את הבושה. לכן אסור לסרב ויש להרים תרומה בכל מקום ובכל זמן.

למה תרומה לנזקקים חשובה היום יותר מתמיד

תרומה לנזקקים חשובה תמיד. אבל בימים טרופים אלה כאשר זעזועים שונים מטלטלים את הכלכלה ואת החברה, אפשר לראות שיש רבים אשר אבדו את מקור פרנסתם ואת מטה לחמם. אנשים שעד לא מכבר למדו תורה והתפרנסו בכבוד, עומדים כעת בפני שוקת שבורה. לפיכך דווקא כעת, תרומה לנזקקים היא הדבר הנכון לעשות. תרומה יכולה להתבצע בכל מיני צורות ודרכים. אפשר לתרום בגדים ישנים, רהיטים ישנים ועוד מגוון חפצים. עבור התורם מדובר בחפצים, בגדים וכלים שעבר זמנם. עבור המקבל, מדובר בדברים שיעזרו לו לנהל את החיים שלו בכבוד.

תרומה לנזקקים עם קופת חזון אי"ש

הרב אברהם ישעיהו קרליץ, הידוע בשם החזון אי"ש היה אדם שהספיק הרבה בחייו. מעבר לעבודת הכתיבה המבורכת שלו הרב היה ידוע כמעשי הצדקה שלו. קופת חזון אי"ש ממשיכה את הדרך שלו והאנשים המפעילים אותה עושים ככל יכולתם לסייע בכל תחום אפשרי. תרומה לנזקקים, תמיכה באלמנות ויתומים וסיוע בהוצאות רפואיות הם רק חלק מתחומי העשייה של הקופה. בנוסף, הקופה מסייעת בתשלום שכר לימוד לילדים ומניעת הנשירה שלהם ממוסדו החינוך, וכן מעניקה תמיכה מיוחדת בחגים ומועדים, לקיים מצוות "ושמחת בחגך והיית אך שמח". יחד עם זאת, קופת חזון אי"ש זקוקה לתרומות של אנשים טובים, על מנת שתוכל להמשיך את הפעילות המבורכת שלה.

השאירו כעת שמות לתפילה:פרטי התורם: